A – Z

For a downloadable list of all Weimer School Fellows, click here.

Last Name First Name M.I. Year
Albouy David 2016
Ambrose  Brent  W. 2003
An Xudong 2015
Anas Alex 2009
Archer Wayne  R. 1997
Arnott  Richard  J. 2001
Avery Robert 2013
Ben-Shahar Danny 2009
Berkman* Herman 1985
Biasin Massimo (Max) 2010
Bible Douglas  S. 1996
Boarnet Marlon  G. 2014
Bostic Raphael  W. 2010
Bourassa Steven  C. 2012
Boyce * Byrl  N. 1986
Boykin James  H. 1986
Brounen Dirk 2014
Brueckner Jan  K. 1994
Brueggeman William  B. 1985
Cannon  Susanne  Ethridge 2005
Capozza Dennis  R. 1991
Carrillo Paul 2016
Case * Karl  E. 1999
Case * Fred  E. 1984
Cheshire Paul 2007
Chinloy Peter 1993
Christian James 1986
Clapp John  M. 1993
Clauretie Terrence  M. 1993
Clayton Jim 2008
Colwell Peter  F. 1988
Corgel John  B. 1992
Coulson N. Edward 2009
Courchane Marsha  J. 2006
Crews Cutts Amy 2010
Dasso Jerome 1987
Davidoff Thomas 2015
Davis Morris 2015
Deng Yongheng 2005
DiPasquale Denise 2008
Donohue Ron  M. 2007
Downs David H. 2008
Dubin Robin  A. 2008
Duranton Gilles 2014
Edelstein Robert  H. 1990
Eichholtz Piet  M. A. 2001
Engelhardt Gary V. 2012
Englund Peter 2001
Epley Donald R. 1993
Fernald Edward A. 1985
Ferreira Fernando V. 2015
Fischel William A. 1999
Fisher  Jeffrey D. 1991
Fisher Lynn 2017
Follain James R. 1991
Friedman  Jack P. 1988
Fu Yuming 2013
Gabriel Stuart A. 2000
Galster George C. 1998
Gau George W. 1989
Geltner David M. 1997
Ghent Andra 2016
Giliberto Michael 1996
Glascock John L. 1995
Goldberg Michael A. 1989
Goodman  Allen C. 2002
Goodman, Jr. John L. 1998
Gould Ellen Ingrid 2009
Graaskamp * James 1985
Green Richard K. 2003
Grigsby William G. 1986
Grissom Terry V. 1999
Guntermann Karl  L. 1998
Gyourko Joseph  E. 2000
Haney, Jr. Richard  L. 1988
Harding John  P. 2009
Hartshorn Truman  A. 1996
Hartzell David 1995
Haurin Donald R. 1995
Helsley Robert W. 2012
Hendershott Patric  H. 1986
Heuson Andrea 2011
Hilber Christian 2016
Hoesli Martin 2011
Hysom John 1990
Jaffe Austin  J. 1989
Jaffee Dwight 2003
Jud Don 1990
Kau James  B. 1986
Kim Kyung-Hwan 2002
LaCour-Little  Michael 2007
Liang  Youguo 2003
Ling David  C. 1995
Lizieri Colin 2012
Lusht Kenneth  M. 1987
MacGregor Bryan 2004
Malpezzi  Stephen  J. 2000
Masotti Louis H. 1994
Mayer Christopher 2004
McIntosh Will 1997
McMillen Daniel P. 2010
Meen  Geoffrey P. 2006
Miles Mike E. 1989
Miller Norman G. 1992
Mueller Glenn R. 1996
Mundy Bill 1992
Munneke Henry 2016
Naranjo Andy 2016
Newman Sandra J. 2010
Nothaft Frank E. 2004
Nourse Hugh O. 1984
O’Flaherty  Brendan A. 2006
Olsen Edgar O. 2004
Ong Seow Eng 2011
Ooi Joseph 2017
O’Regan Katherine M. 2009
Ortalo-Magné François 2009
Overman Henry G. 2012
Pace R. Kelley 2004
Painter Gary D. 2012
Peiser Richard B. 2006
Pennington-Cross Anthony 2013
Piskorski Tomasz 2017
Pollakowski Henry O. 1990
Qian  Wenlan 2016
Quigley * John M. 1993
Ragas  Wade 1992
Renaud Bertrand 2004
Ricks  R. Bruce 1995
Riddiough Timothy  J. 2002
Rogers Ronald C. 1992
Rosenthal Stuart S. 2006
Ross Stephen L. 2012
Roulac  Stephen E. 1993
Sa-Aadu Jay 1996
Sagalyn Lynne B. 1994
Saiz Albert 2014
Sanders Anthony B. 1993
Schnare Ann B. 2001
Schuetz Jenny 2017
Schwartz Amy Ellen 2017
Seiler Michael J. 2015
Sheppard Stephen C. 2007
Shilling James D. 1995
Sinai Todd 2009
Sirmans C. F. 1986
Somerville  Tsur 2007
Stegman Michael A. 1997
Strange William (Will) 2006
Thibodeau  Thomas G. 1998
Thrall  Grant Ian 1992
Tirtiroglu Dogan 2009
Titman Sheridan 2016
Torous Walter N. 2009
Turnbull Geoffrey K. 2009
Van Order  Robert 1988
Vandell  Kerry D. 1988
Wachter Susan M. 1987
Wang Ko 2001
Ward  Charles W. R. 2007
Webb * James R. 1990
Weicher John 1984
Wheaton William 1999
Whitehead Christine M.E. 1999
Willen  Paul 2016
Williams Joseph T. 2001
Williams John E. 1994
Wilson * Milton 1984
Worzala Elaine 2005
Yavas Abdullah 2005
Yezer  Anthony M. 1991
Yildirim Yildiray 2015
Zabel Jeffrey 2014
Zabel Jeffrey 2014
Zheng Siqi 2017
Zorn Peter M. 1999
*Deceased

Back to Top

Comments are closed.